امروز سه شنبه 28 آبان 1398
amozesh-khanevadeh.cloob24.com
0

 

علم و فناوری اطلاعات، از جمله فناوری‌های موجود در فضای مجازی، با سرعتی شگفت‌انگیز در حال پیشرفت است و به ‌کارگیری این امکانات با توجه به آثار مختلف اجتماعی و فردی نیازمند برنامه ریزی های کاربردی و کارشناسی از سوی مسئولان مربوطه است.
اعضای شورای فرهنگ عمومی استانها به عنوان تصمیم گیران نهایی مسائل فرهنگی استان، باید ضمن تسلط به فضای مجازی در خصوص آسیب شناسی شبکه های اجتماعی گام های اساسی بردارند چرا که هر چقدر ما عقب نشینی کنیم دشمنان پیشرفت می کنند.
بازگو کردن بازتاب فضای مجازی در روابط اجتماعی، ضرورت واکاوی و تاثیر برخی آثار زیانبار آن برای مصون نگه داشتن اقشار مختلف مردم به خصوص دختران و پسران نوجوان و جوان در معرض آسیب را ضروری کرده است.
استفاده فراگیر از شبکه های اجتماعی نیازمند مدیریتی با ساختار فرهنگی برای جلوگیری ازبرخی آثارمخرب این شبکه ها در جامعه است.
اساتید دانشگاه ها، آموزگاران، روحانیان و دستگاه های فرهنگی نسبت به فرهنگ سازی استفاده بهینه از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی وظیفه سنگین تری بر عهده دارند و باید اقدامات ارزنده ای در این خصوص انجام دهند.
فیلتر کردن فضای مجازی در حال حاضر به نفع جامعه نیست چرا که نمی توانیم به جنگ تکنولوژی و فن آوری های مدرن برویم و در عوض باید با راهکارهای کارشناسی نسبت به آسیب شناسی این فضا اقدام کرده و جوانان را به سمت و سوی استفاده بهینه از آن هدایت کنیم.
جمهوری اسلامی ایران با هیچ نوع توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف مخالف نیست اما فضای مجازی در کشور باید بر اساس آرمان های انقلاب، شهدا، امام راحل و منویات مقام معظم رهبری مسیر توسعه را بپیماید.
 مردم مومن و موحد ایران اسلامی باید بدانند که تولید برنامه های مختلف در شبکه های مجازی از سوی غرب به خصوص اسراییل جنایتکار در راستای تخریب بنیان خانواده ها است و باید آگاهانه از این امکانات استفاده کنند.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه