امروز سه شنبه 28 آبان 1398
amozesh-khanevadeh.cloob24.com
0

 

شبکه های اجتماعی با فرآیند امپریالیسم فرهنگی تاثیرات مخربی بر سبک زندگی دارد.

: شبکه های اجتماعی با فرآیند امپریالیسم فرهنگی تاثیرات مخربی را بر سبک زندگی داشته و آثار مخرب آن به خوبی در جوامع دیده می شود.

رعایت قوانین و داشتن سواد کافی فضای مجازی، حضور جوانان انقلابی، حزب اللهی و متدین در فضای مجازی برای سالم سازی و جلوگیری از اشاعه تهاجم فرهنگی دشمن و تخریب فضای فرهنگی جامعه، بیش از گذشته احساس می شود.

این آسیب ها می تواند برای جامعه ویرانگر باشد، اگر از این آسیب ها جلوگیری نشده و با آن ها مقابله نشود، می تواند آسیب های جدی به جامعه وارد کند.

حقیقت آن است که فناوری های نوین ارتباطی که اینترنت جدیدترین آنها است، در کنار خدماتی که برای سهولت ارتباط انسان مدرن داشته اند، آسیب های بسیاری را نیز به جامعه بشری متحمل کردند که غیر قابل انکار است.

*هضم فرهنگ بومی در فرهنگ غرب بزرگترین جنایت فضای مجازی است

هضم فرهنگ های اصیل بومی در فرهنگ صنعتی غرب یکی از بزرگترین جنایات فضای مجازی به جامعه بشری است، شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از پرمخاطب ترین دستاوردهای اینترنت، توانسته است با شدت بخشیدن به فرآیند امپریالیسم فرهنگی تاثیرات مخربی را بر سبک زندگی کشورهای مختلف بگذارد.

در خصوص میزان تاثیری که شبکه های اجتماعی بر زندگی مردم گذاشته و دارند، نیازمند تحقیقات زیاد و دقیق و جامعی است؛ ولی آنچه مشخص است متاثر شدن زندگی ما از این شبکه اجتماعی، غیر قابل انکار است و میتوان از کلمه ویرانگر استفاده کرد.

اگر در گذشته حریم خصوصی افراد برای آنها اهمیت داشت و توسط دیگران نیز محترم شمرده می شد شبکه های اجتماعی مخصوصا تلگرام و. متاسفانه این اهمیت و احترام را از بین برده اند، این موضوع تا جایی پیش رفته است که افرد به راحتی آلبومی از بهترین خاطرات، تصاویر و لحظات شخصی خود را در اختیار کاربرانی قرار می دهند که در بسیاری از مواقع هیچ ارتباطی در دنیای حقیقی با آنها ندارند.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه